SZTUKA ŻYWIENIA dla kobiet


ZINTEGROWANE, HOLISTYCZNE PODEJŚCIE


Wiele razy próbowałaś schudnąć? Próbowałaś wielu diet, liczenia kalorii? A może masz przewlekłe problemy zdrowotne, które utrudniają Ci życie? Starasz się jeść zdrowo, czytasz blogi, słuchasz specjalistów? Albo nie wiesz, jak się za to wszystko zabrać?


Pora na ostateczną próbę. Pozwól nam być Twoimi przewodnikami. Skuteczność SZTUKI ŻYWIENIA opiera się na prostych nawykach. Takich, które możesz zastosować w swoim życiu od dziś.


_____________________________________________

CZEGO MOGĘ OCZEKIWAĆ PO INDYWIDUALNYM COACHINGU SZTUKI ŻYWIENIA?Program SZTUKI ŻYWIENIA to 12-miesięczny coaching online, usystematyzowany program, który testujemy od ponad 12 lat.


PLAN, KTÓRY PASUJE DO TWOJEGO ŻYCIA

Skuteczne strategie i zadania, które wspólnie wkomponujemy w Twój styl życia. Zawsze zaczynamy od rozeznania Twoich potrzeb i celów. Następnie tworzymy plan, który pomoże Ci jeść, ruszać się i żyć lepiej - w sposób, który działa właśnie w Twoim przypadku.

 

DOBRZE ZAINWESTOWANE: CZAS I PIENIĄDZE

Koniec z dziwnymi dietami, suplementami, zabiegami, badaniami. Zapomnij o nierealistycznych  planach. Koniec z traceniem czasu czy popadaniem w skrajności. Pomożemy Ci osiągnąć cele bez wywracania życia do góry nogami. Uzyskasz dostęp do najnowszych i sprawdzonych osiągnięć nauki, od badań, poprzez szczegółową analizę, po suplementację. Wszystko to dostosujemy do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. 

 

OSIĄGANIE CELÓW

Podzielimy Twoje wielkie cele na małe codzienne praktyki i konkretne, możliwe do realizacji zadania. Gdy życie będzie stawiać wyzwania, zmodyfikujemy zalecenia adekwatnie do sytuacji. Rozwiniesz zdrowe nawyki, które staną się Twoją drugą naturą i będą trwać przez całe życie.

 

WSPARCIE, KTÓREGO POTRZEBUJESZ

Twój trener wręczy Ci instrukcje, wskazówki i będzie wsparciem na każdym kroku. Pomoże Ci zachować spójność, bez względu na pojawiające się codzienne wyzwania. 


PROSTE STRATEGIE OPARTE NA AKTUALNEJ WIEDZY NAUKOWEJ

Marcin Bończa-Tomaszewski przeanalizuje Twoją fizjologię, metabolizm, styl życia i psychikę. Działalność SZTUKI ŻYWIENIA opiera się na integrowaniu tego, co najlepsze ze świata psychologii, medycyny funkcjonalnej, dietetyki i sportu. Uzyskasz pewne rekomendacje i będziesz wiedzieć, co jeść, pić i robić każdego dnia.

 

ELASTYCZNA KOMUNIKACJA ON-LINE

Uzyskasz dostęp do łatwej w użyciu komunikacji on-line, dzięki której możesz dostosować czas i sposób porozumiewania się z trenerem do swoich potrzeb oraz korzystać w tym celu z dowolnego urządzenia cyfrowego. 


_____________________________________________

WYBIERZ PROGRAM DLA SIEBIE 

PROGRAM

BAZOWY

 

 

PROGRAM

PROJEKTOWANY

 

 

Analiza Twoich potrzeb, celów i możliwości. Kontakt i wsparcie w realizacji indywidualnego planu aż do osiągnięcia celu.

 

 

Program dedykowany osobom, które mają cele sportowe lub chcą zaadresować indywidualne kwestie zdrowotne

koszt miesięczny

koszt miesięczny


895 zł

 


1195 złKLIKNIJ TUTAJ,

ABY ZAPISAĆ SIĘ NA LISTĘ VIP   

_____________________________________________

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO

PROGRAMU SZTUKI ŻYWIENIA?


 • Skorzystaj z formularza zapisu na listę VIP 

 • Albo po prostu napisz do nas wiadomość na adres sztukazywienia@gmail.com podając imię, nazwisko, wiek oraz nazwę interesującego Cię programu. Miło nam będzie, jeśli napiszesz kilka słów o sobie.
 • Przeanalizujemy Twoje zgłoszenie i prześlemy więcej informacji dotyczących najlepszego dla Ciebie programu.
 • Możesz również umówić się na darmową piętnastominutową rozmowę. Marcin Bończa-Tomaszewski odpowie na wszelkie pytania i pomoże wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ

15-MINUTOWĄ ROZMOWĘ_____________________________________________

OPINIE KLIENTEK


 

Jest kolosalna różnica w metodyce pracy Marcina a dietetyków, z którymi do tej pory miałam do czynienia. Tu dostaję wędkę, nie rybę. I to sprawia, że jestem samodzielna w podejmowaniu prozdrowotnych wyborów dietetycznych. Wiem, że odpowiedzialność za nie jest po mojej stronie, bo przeszłam cały proces diagnostyczny i edukacyjny, i wiem co mi służy, a co nie. Coaching SŻ to proces edukacyjny w zakresie dietetyki funkcjonalnej, zamknięty w ramy programu skalibrowanego do konkretnych potrzeb podopiecznego. Zaadresowane problemy znajdują tu rozwiązania oparte na najświeższej wiedzy naukowej z zakresu żywienia. Dla mnie praca w programie to była inwestycja w przyszłość. Mająca stopę zwrotu bezcennie wysokooprocentowaną w postaci poprawy stanu zdrowia.”

- kobieta 44 lata /więcej/

 


Czułam wsparcie trenera i to, że mogę na nim polegać.  Wsparcie, dzięki któremu potrafiłam uwierzyć w siebie. To jest niesamowity komfort. Poza tym indywidualne podejście jest nieocenione. Myślę, że takiego nigdzie nie uda się znaleźć.

Kasia 33 lata /więcej/

 

W marcu, na początku współpracy ważyłam 108 kg. Do lipca tego samego roku straciłam 13 kg. Polepszyła się znacząco moja kondycja, samopoczucie. Przestały mnie boleć stawy, kolana. Poprawiły się także badania. (…) Zyskałam większą świadomość w wyborze produktów żywieniowych. Wiem, jak robić zakupy. Zyskałam lepszą znajomość własnego ciała i psychiki. Żadna dieta, tylko nowy styl żywienia. Programy to połączenie skuteczności, stanowczości bez rygoru. Jest w nim dużo indywidualnej elastyczności.

 - Elżbieta 52 lata /więcej/

Do przystąpienia do programu skłoniło mnie zdrowie, wyniki badań, zwłaszcza cholesterolu. Próbowałam je poprawić, ale poniżej 260 nie mogłam zejść. Lekarz powiedział, że będę musiała zażywać leki, czego nie chciałam. Efekt współpracy był niespodziewany. Nie pamiętam tak dobrych wyników cholesterolu. Spadł do 216, poprawiły się również inne zmienne.

Ewa 58 lat /więcej/

 

Zyskałam świadomość i dużo wiedzy. I podbudowę psychiczną, która pomogła w trudnych momentach. Czułam, że plan jest „szyty na miarę”. To było bardzo dobre, dawało mi poczucie ‘zaopiekowania’, zwiększało wiarę w sukces. Energia i entuzjazm, z jakimi Marcin Bończa-Tomaszewski podchodzi do swojej pracy – to się udziela klientom. (…)

Gabriela 31 lat /więcej/

 

 

Rewelacyjne i mega szybkie postępy. Muszę przyznać, że trening został ułożony tak, że nawet jak mi się nie chciało, to zawsze byłam w stanie wykrzesać na tyle energii żeby go jednak zrobić. Dawkowanie suplementacji okołotreningowej to jest strzał w dziesiątkę jak dla mnie.(…) Naprawdę dalej nie mogę wyjść z podziwu, w jakim stanie są moje włosy i paznokcie. System jednej zmiany w czasie jest całkiem sprytny. Faktycznie, wcześniej zawsze miałam podejście, że jak już zmieniam, to wszystko na raz i to faktycznie było trudne. O wiele łatwiej zmieniać jedną rzecz na raz. Eksperymentowanie z tym, co mi pasuje i co na mnie działa - niby się o tym czyta wszędzie, ale jakoś nie bierze się tego na serio. I do tego porcje jedzenia i fakt, że niczego nie trzeba liczyć.

Agnieszka 30 lat /więcej/


_____________________________________________

FAQ 


Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na często zadawane pytania. Chcemy, byś mogła dowiedzieć się wszystkiego o programach SZTUKI ŻYWIENIA: systemie pracy i rezultatach, płatności i wielu innych szczegółach. Wszystko po to, by ułatwić decyzję, czy jest to odpowiednia dla Ciebie forma współpracy.

 

 1. CZYM JEST PROGRAM SZTUKI ŻYWIENIA?

Program SZTUKI ŻYWIENIA to 12 miesięczny coaching online, usystematyzowany program żywieniowy, który testujemy od ponad 12 lat. Współpracując z Marcinem Bończa-Tomaszewskim otrzymasz:

 • Skuteczne strategie i zadania, które wspólnie wkomponujemy w Twój styl życia.
 • Regularny kontakt z trenerem, indywidualne modyfikacje zaleceń i stałe wsparcie.
 • Pomoc przy doborze aktywności i ćwiczeń adekwatnych do Twoich celów, umiejętności i możliwości czasowych.

 

Niech PROGRAM NAUKI SKUTECZNYCH NAWYKÓW stanie się Twoim ostatecznym krokiem ku lepszej sylwetce i zdrowemu życiu. A jeśli potrzebujesz dodatkowych argumentów, to wiedz, że dajemy Ci również:

 • 100% GWARANCJA. Współpracuj z nami sumiennie przez 12 miesięcy - gwarantujemy, że będziesz w życiowej formie. 

 

Branża fitness i wellness wydaje się skomplikowana i oferująca ogrom możliwości. W rzeczywistości kolejne ‘nowe’ plany dietetyczne i treningowe nie różnią się od przemijającej mody. My wybraliśmy niełatwą, lecz prawdziwie skuteczną metodę. Stawiamy na to, co esencjonalne i skuteczne. Wszystko poddajemy testom, a metody aktualizujemy. Dlatego nasze strategie są bezpieczne, efektywne i trwałe.

 

Kluczem naszej pracy jest przekładanie badań naukowych na praktykę, co oznacza, że bierzemy na warsztat skomplikowane dane naukowe, weryfikujemy je i na tej podstawie formułujemy mniejsze strategie, codzienne praktyki. Zmiany, choć na pierwszy rzut oka drobne, zaprojektowane zostały tak, aby przyniosły niezwykłe rezultaty. To właśnie nazywamy SYSTEMEM SKUTECZNEGO STYLU ŻYCIA™. 
 

 

2. JAKIE REZULTATY DAJE TAKA WSPÓŁPRACA?

Po skończeniu współpracy, każda osoba stosująca się przez co najmniej 12 miesięcy do zaleceń trenera jest szczuplejsza (jeśli jest to celem), zdrowsza i osiąga lepszy poziom sprawności. Oto przykłady różnych osób (>>> KLIK <<<) jak i zwycięzcy jednego z programów - >>> KLIK <<<

 

3. CZYM WYRÓŻNIA SIĘ PROGRAM SZTUKI ŻYWIENIA?

 • INTEGRALNOŚĆ - aby stworzyć spójny program, uwzględniamy kwestie żywienia, aktywności, suplementacji, psychiki, stylu życia. Jedynie holistyczne podejście pozwala na stworzenie planu gwarantującego satysfakcjonujące rezultaty.
 • INDYWIDUALIZACJA - program projektowany jest tak, byś na początku nauczył się esencji, czyli tego, co pozwoli dokonać skutecznych i trwałych zmian. Następnie, mając już solidne fundamenty, możemy wziąć na warsztat bardziej skomplikowane, szczegółowe metody.
 • WSPARCIE - SZTUKA ŻYWIENIA to inspiracja i ciągłe wsparcie, stały kontakt z trenerem, możliwość zadawania pytań.
 • EDUKACJA - dajemy wiedzę i pokazujemy też jak przełożyć ją na codzienność.

 

 

4. CZY PROGRAM OPARTY NA WSPÓŁPRACY PRZEZ INTERNET DZIAŁA?

Decydując się na PROGRAM ONLINE uzyskujesz stały dostęp do ekspertów z dziedziny żywienia, zdrowia, treningu i aktywności, jak i fizjologii. Marcin Bończa-Tomaszewski dokłada wszelkich starań, by współpraca oparta była na najnowszej wiedzy naukowej. Co to oznacza w praktyce? Jeśli dziś dowiemy się, co faktycznie może usprawnić Twoją drogę do sukcesu, wkomponujemy to w Twój plan działania.

 

Mieszkasz na drugim końcu Polski lub świata? Dla nas nie stanowi to problemu. Dzięki regularnej współpracy on-line opartej na prostym systemie komunikacji, zbieraniu danych (m.in. waga, kompozycja ciała), obserwacji zmian i sprawdzaniu zgodności z planem możesz razem z trenerem iść krok po kroku ku wyznaczonym efektom.5. DLACZEGO WYMAGACIE 12 MIESIĘCZNEGO ZAANGAŻOWANIA?

Zdajemy sobie sprawę, że 12 miesięcy  to długi okres współpracy, jednak właśnie tyle czasu trwa mini ”cykl życia”. Taka współpraca gwarantuje długoterminowe rezultaty. Jak pokazuje nauka i praktyka, co najmniej tyle czasu potrzeba, by zrealizować znaczący i mierzalny progres, osiągnąć wyniki w bezpieczny dla zdrowia sposób i nauczyć się, jak te rezultaty utrzymać na całe życie.

 

 

6. CZY MOGĘ PRZERWAĆ PROGRAM W DOWOLNYM MOMENCIE?

Tak, możesz przerwać program. Jednak jest możliwe tylko w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Chcemy, aby nasi Klienci byli prawdziwie zaangażowani i silnie zmotywowani. Jeśli przerwiesz współpracę przed upływem 12 miesięcy, nie będziemy mogli gwarantować Ci efektów. Przystępując do programu musisz mieć pewność, że jesteś w stanie zaangażować się na cały rok.

 

 

7. JAKA JEST ROLA KLIENTA W TRAKCIE WSPÓŁPRACY?

Jeśli będziesz wykonywać poniższe punkty, my zrobimy wszystko co w naszej mocy, by zapewnić Ci sukces.

 •  Zaufaj nam na co najmniej 12 miesięcy. Tyle potrzeba na nawiązanie dobrej relacji i wypracowanie znaczących rezultatów.
 • Po rozpoczęciu współpracy wypełnij kwestionariusze, testy, które pozwolą określić Twój profil. Dzięki tym informacjom będziemy mogli sporządzić plan i stale go monitorować.
 • Wykonuj zadania, realizuj plan. Zaufaj nam i zaakceptuj fakt, że jesteśmy ekspertami. Zdaj się na naszą wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie. Sprawdzony system działania usprawni współpracę i przybliży do celu. Jeśli nie masz woli, by w pełni nam zaufać, współpraca może okazać się frustrująca dla obu stron.
 • Pracuj sumiennie. Osiąganie celów nie jest łatwe, ale obopólny wysiłek przynosi realne wyniki. Skup się na realizacji planów, a rezultaty przyjdą. Rezultaty, które nie znikną z dnia na dzień, ponieważ w trakcie współpracy nauczysz się je utrzymywać. Jeśli zauważymy brak starań z Twojej strony, współpraca szybko się skończy.
 • Co 2 tygodnie wypełniaj i odsyłaj raport. Przeciętnie poświęcisz na to 15-30 minut, a stanowi to niezbędny warunek Twojego sukcesu.
 • Każdego miesiąca przesyłaj zdjęcie sylwetki. By być zmotywowanym oraz szczerym z nami i z sobą, każdego miesiąca przesyłasz zdjęcia. Nie zajmuje to dużo czasu, a pozwala aktualizować Twój profil i obserwować postępy.
 •  Zanim zaczniemy współpracę, zostaniesz poproszony o podpisanie umowy zobowiązującej. To udowodni, że rozumiesz każdą z zasad i będziesz w stanie utrzymać zaangażowanie. W innym przypadku ryzykujesz, że współpraca nie będzie długotrwała i nie przyniesie rezultatów.
 • Każdy nawyk jest równie ważny, z żadnego nie można zrezygnować. Jeśli więc stwierdzasz, że nie jesteś w stanie któregoś z nich utrzymać, daj sobie czas.

 

8. DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ PROGRAMY SZTUKI ŻYWIENIA?

Coaching SZTUKI ŻYWIENIA przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, którzy

 • być może są zapracowani, a jednak chcą zadbać o swoje ciało, zdrowie i sprawność,
 • chcą uczestniczyć w programie coachingowym o określonej strukturze i hierarchii, opartym na prawdziwych danych naukowych i sprawdzonej praktyce,
 • pragną osobistego zaangażowania drugiej strony, chcą mieć wsparcie trenera, który pomoże zrozumieć plan i działać według niego.


W trakcie współpracy skupiamy się głównie na systematycznej poprawie nawyków żywieniowych, jak i aktywności. Wszystko to zintegrowane jest z codziennym życiem. Nie dostaniesz skrajnych diet i wielogodzinnego programu ćwiczeń: za to zbudujesz nawyki, które przynoszą rezultaty na całe życie.


9. DLA KOGO TEN PROGRAM SZTUKI ŻYWIENIA NIE JEST PRZEZNACZONY?

Coaching SZTUKI ŻYWIENIA nie jest dedykowany osobom, które osiągnęły to, co chciały: zarówno formę fizyczną jak i umiejętności, które pozwalają tę formę utrzymać. Tak więc jeśli jesteś osobą, która naprawdę rzadko ma problemy ze stałą realizacją skutecznego planu, to ten program nie jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Śmiało do nas napisz i spytaj o inną opcję.


10. A JEŚLI JESTEM SPORTOWCEM ALBO INTENSYWNIE UPRAWIAM SPORT?

Współpracujemy ze sportowcami na najwyższym poziomie, jak i osobami, które trenują intensywnie, ale hobbistycznie. Opanowanie po mistrzowsku esencjonalnych nawyków pomogło im podnieść swój poziom sportowy. Podstawowe nawyki są niezbędne dla wszystkich. Po ich wdrożeniu potrzeba indywidualizacji.

 

Jeśli trenujesz regularnie i intensywnie (niezależenie czy na światowym czy lokalnym poziomie), to mogą dotyczyć Cię następujące opcje.

 

 • Wiesz, że zmiana odżywiania wspomoże Twoje cele oraz widzisz, że Twoje nawyki żywieniowe to duże pole do działania? Tak, PROGRAM BAZOWY dla kobiet i mężczyzn jest dla Ciebie odpowiedni.

 • Intensywnie uprawiasz sport? Rekomendujemy PROGRAM PROJEKTOWANY . W ten sposób będziesz mieć pewność, że zrobisz wszystko, co możliwe, w odpowiednim dla Ciebie czasie. Skontaktuj się z nami, aby wspólnie wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

 

11. CZY TEN PROGRAM POZWOLI MI OSIĄGNĄĆ CEL?

Jeśli będziesz stosować się do rekomendacji i zostaniesz z nami przez cały rok, to będziesz mieć rezultaty. Musisz złożyć sobie zobowiązanie, że stale będziesz próbować wprowadzać strategie i dokonywać małych zmian w swoim życiu. Mogą zdarzyć się sytuacje przestoju czy braku realizacji, to normalne, ale potrzebujesz korzystać z naszego wsparcia i stale wracać na obraną drogę. Tak wygląda REALNY proces dojścia do bycia w formie.

 

Bycie w formie to praca (czasami niełatwa). Potrzeba determinacji, a co najważniejsze, czasu (więcej niż nam się wydaje). Zmiana sylwetki, poprawa zdrowia i formy nie są łatwe, ale możliwe, i to gwarantujemy.

 

Chcesz czuć się mniej zestresowana, pewniejsza siebie? Jeść lepiej, ruszać się sprawniej, polepszyć jakość snu i poziom regeneracji? Przez ostatnie 12 lat pomagaliśmy wielu osobom osiągnąć swoje cele, dlatego jesteśmy pewni, że pomożemy również Tobie.

 

Kiedy podejmiesz decyzję o zaangażowaniu się, by być w lepszej formie, będziemy iść z Tobą krok po kroku. Pomożemy Ci nie zboczyć z drogi także wtedy, kiedy życie będzie stawiało bariery, pchało w przeciwną stronę. Wytrwamy wspólnie i damy wszystko, co pomoże iść naprzód. Przez okres 12 miesięcy nauczysz się wszystkiego, co jest ważne i pomaga wyglądać, czuć się lepiej, być w najlepszej formie. To nasza misja i obietnica. Jeśli to Cię motywuje, aby zacząć dokonywać skutecznych zmian, zapraszamy do programu SZTUKI ŻYWIENIA.

 

 

12. JESTEM POCZĄTKUJĄCA W TEMACIE ODŻYWIANIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ. MAM SPORO KILOGRAMÓW DO ZRZUCENIA. CZY „SZTUKA ŻYWIENIA” JEST DLA MNIE ODPOWIEDNIA?

Od początku naszej działalności współpracowaliśmy z wieloma osobami, dla których ćwiczenia i zdrowe żywienie to nowość. Pamiętajmy, że każdy z nas był kiedyś początkujący w tych dziedzinach (my również). W SZTUCE ŻYWIENIA przykładamy dużo uwagi do tego, aby wszyscy czuli się komfortowo i działali w tempie, które im odpowiada.

 

Jeśli spojrzysz na kobiety i mężczyzn,  którzy uczestniczyli w naszych programach (link), to zobaczysz, że różni ich m.in. wiek, miejsce zamieszkania, pochodzenie, budowa ciała i cele. Dlatego jesteśmy pewni, że i Ty możesz dołączyć do tego grona.


13. A JEŚLI MAM JUŻ DOŚWIADCZENIE, NIE JESTEM POCZĄTKUJĄCA, TO CZY SZTUKA ŻYWIENIA I MNIE POMOŻE?

Wielu naszych podopiecznych ma doświadczenie (od 3-5 lat aktywności po osoby trenujące od 10. roku życia) w regularnym treningu i zdrowym odżywianiu. Współpracując z nami idą naprzód osiągając świetne rezultaty.

 

Jest to możliwe między innymi dlatego, że indywidualna relacja z trenerem SZTUKI ŻYWIENIA oraz ścieżka zmian dostosowane są do potrzeb i celów. Program nie jest jeden taki sam dla wszystkich.

Czasem także takie osoby z większym doświadczeniem dołączają do SZTUKI ŻYWIENIA z innych powodów:

 • Chcą, byśmy zajęli się ich żywieniem i ćwiczeniami po to, by mogli poświęcić więcej czasu i energii na inne sfery życia.
 • Są profesjonalistami w dziedzinie zdrowia i sprawności (trenerzy osobiści, dietetycy, żywieniowcy, lekarze), jednak utracili optymalną formę i chcą do niej powrócić.
 • Są sportowcami, którzy pragną skorzystać z pomocy SZTUKI ŻYWIENIA na drodze do maksymalizacji ich potencjału.

 

14. NIE ZALEŻY MI TAK BARDZO NA UTRACIE WAGI, ALE CHCĘ JEŚĆ I ŻYĆ ZDROWO. CZY SKORZYSTAM NA WSPÓŁPRACY „SZTUKĄ ŻYWIENIA”?

Jeśli nie masz nadprogramowych kilogramów do zrzucenia to oznacza, że zaczynasz działać z innego poziomu.

 

W SZTUCE ŻYWIENIA podkreślamy, że zdrowie i sprawność to więcej niż utrata zbędnych kilogramów. Wraz ze SŻ nauczysz się, jak utrzymać zdrowe i satysfakcjonującą sylwetkę na długie lata, jednocześnie utrwalając zdrowe relacje z samym sobą, z jedzeniem i aktywnością.

 

Dodatkowo wiedz, że wiele osób zgłasza się do SŻ z innymi celami takimi jak:

 • poprawa stanu zdrowia, powstrzymanie rozwoju choroby, zmniejszenie dawki lub odstawienie leków
 • problemy z alergią, nietolerancją pokarmową
 • rekonwalescencja i profilaktyka kontuzji, urazów
 • poprawa regeneracji i jakości snu
 • nauka zdrowego odżywiania swojej rodziny
 • zdrowe odżywianie przed, w trakcie i po ciąży
 • optymalizacja hormonów
 • i in.

 

15. JESTEM ZAINTERESOWANA BUDOWĄ MIĘŚNI I SIŁY. CZY SZTUKA ŻYWIENIA JEST DLA MNIE ODPOWIEDNIA?

Projektujemy indywidualny program żywienia i ćwiczeń tak, aby odpowiadał specyficznym celom, również jeśli chodzi o budowę mięśni. Oto jeden z przykładów osoby, której głównym celem była właśnie budowa tkanki mięśniowej.16. WSPINAM SIĘ, CHCIAŁABYM, ŻEBY ODŻYWIANIE I ĆWICZENIA WSPOMAGAŁY MOJĄ PASJĘ. CZY „SZTUKA ŻYWIENIA” JEST DLA MNIE ODPOWIEDNIA?

Tak, nie mogłaś lepiej trafić. Można powiedzieć, że SZTUKA ŻYWIENIA  ma wspinaczkowy  „rodowód”, ponieważ jej współzałożyciel Marcin Bończa-Tomaszewski sam się wspina oraz współpracuje z elitarnymi polskimi wspinaczami.

 

Dane jest mu pomagać również rekreacyjnym pasjonatom, którzy po pracy trenują na ściance, a w skałach próbują pokonać coraz trudniejsze drogi (od pierwszej 6.1 do 6.5) czy buldery.

 

Wspinanie to uniwersalny sport. Zaangażowanie w tę dyscyplinę może pomóc w osiągnięciu lepszego zdrowia, sylwetki i sprawności. Jeśli wspinanie zintegrujemy ze zdrowymi nawykami żywieniowymi a trening będzie zoptymalizowany, zwiększysz korzyści.

 

Podczas współpracy ze wspinaczami przedstawiamy wiele specyficznych strategii, nawyków, jak i opcje treningowe (na ścianie, chwytotablicy, trening ogólnorozwojowy, funkcjonalny), które pomagają osiągnąć cele w skałach, na panelu (również zawodnicze) czy górskie. Oferowany program treningowy dla wspinaczy to sprawa unikatowa – potwierdza to wielu doświadczonych jak i początkujących wspinaczy.


17. JAKICH PRZECIĘTNYCH REZULTATÓW MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ?

Dopiero po określeniu Twojego profilu, wspólnie wyznaczamy cele i ich ramy czasowe.

 

Różne osoby osiągają różne rezultaty. Jeśli celem jest odchudzanie, może to być np. 10-15 kg mniej. Przeciętna utrata wagi to około 300-500 g tygodniowo. Pamiętajmy, że waga rzadko kiedy odzwierciedla realne pozytywne zmiany. Możesz nie zobaczyć zmiany wagi, a wyglądać i czuć się lepiej, ponieważ zgubiłeś tkankę tłuszczową i zbudowałeś mięśnie (które ważą więcej niż tłuszcz). Stagnacja, brak mniejszej liczby na wadze może dać fałszywe wrażenie, że „nic się nie dzieje”, kiedy tak naprawdę zachodzi dużo pozytywnych zmian (spalanie tkanki tłuszczowej, równowaga gospodarki wodnej, wymiana starych komórek na nowe, usuwanie zbędnych składników itp.).

 

W tym artykule (>>> KLIK <<<) znajdziesz określenie tempa zmian w utracie tkanki tłuszczowej jak i budowy mięśni. Tutaj przeczytasz, jak wyglądają rezultaty (>>> KLIK <<<).

 

Wiedz także, że w przypadku odchudzania,  celem jest utrata nadwyżki kilogramów. Rzeczywiście można to osiągnąć za pomocą drastycznych diet, ale nie będzie to trwały efekt. Za to gubienie wagi wynikające z pracy nad nawykami jest trwałe, a u niektórych osób może to być stałe np. 300-500 kg tygodniowo, przez miesiące. Spadek wagi często odbywa się „falowo”: przez pierwszy miesiąc waga się nie zmienia, aby potem „wystartować”. Wynika to zarówno z fizjologii jak i psychiki. Niektórzy potrzebują dostarczyć organizmowi odpowiednie składniki, aby metabolizm zaczął pracować na ich korzyść. Jeszcze inni potrzebują zmienić więcej nawyków, aby liczba na wadze była mniejsza. Takie sytuacje nie są problemem, ponieważ mistrzowskie opanowanie nawyków i tak wpłynie na utratę wagi.

 

Inne zmiany zdrowotne (m.in. stabilny poziom energii, regeneracji, poprawa kondycji skóry i paznokci, poprawa parametrów badań krwi) mogą odbywać się w przeciągu tygodni i miesięcy. Są zauważalne na przestrzeni całego okresu współpracy.

 

18. CZY DYSPONUJECIE REFERENCJAMI?

Oczywiście, posiadamy referencje klientów i innych osób współpracujących ze SZTUKĄ ŻYWIENIA. Jeśli chcesz poznać ich doświadczenia i opinie – kliknij (>>> KLIK <<<)

 

19. CZY PRZYSTĘPUJĄC DO PROGRAMU MUSZĘ ROBIĆ DODATKOWE BADANIA?

Idea i praktyka naszej pracy w SZTUCE ŻYWIENIA polega na stosowaniu najprostszych i zarazem najskuteczniejszych narzędzi. Można badać setki aspektów i parametrów, ale ich wartość jest na tyle istotna, na ile pomaga w podjęciu decyzji powodujących pozytywne zmiany. Dlatego uważamy, że wartościowe są badania krwi, które większość osób może otrzymać w ramach swojego ubezpieczania (od lekarza pierwszego kontaktu). Jeśli jest z tym problem, nie obejmują one ważnych markerów lub uznasz, że chcesz poszerzyć pakiet o inne cenne testy, to oferujemy dodatkowe pakiety SZTUKI ŻYWIENIA (otrzymujesz skierowanie do laboratorium), które możesz zrealizować na terenie całej Polski. Tutaj więcej informacji na temat pakietów badań SZTUKI ŻYWIENIA oraz zniżkach dla społeczności SZTUKI ŻYWIENIA. 

 

Dla osób, które chcą przeprowadzić dokładne badania, a także w szczególnych sytuacjach (jak m.in. choroby autoimmunologiczne) możemy zaproponować specjalistyczne badania, np. badanie składników mineralnych, poziomu metali ciężkich, badania genetyczne, testy na alergie i nadwrażliwość, badanie mikrobioty (flory bakteryjnej jelit) itd. Jednak pamiętajmy, że ich wykonanie nie jest obowiązkowe i rekomenduje się je na podstawie analizy potrzeb i według możliwości finansowych.


 

20. MIESZKAM W INNYM KRAJU LUB MIEŚCIE, MAM DOSTĘP DO INNEGO JEDZENIA - CZY TO NIE PROBLEM?

Nie stanowi to bariery, mamy doświadczenie w coachingu z osobami z różnych lokalizacji.  Wiedz, że uczymy nawyków, które działają w realnym życiu, a nie sztucznych, oderwanych od rzeczywistości rekomendacji ze specyficznym rodzajem żywności. To, czym dysponujesz należy wykorzystać tak, by działało na Twoją korzyść.

 

21. CZY DOSTANĘ PROGRAM TRENINGOWY? JEŚLI TAK, TO JAKI?

Aktywność jest ważną częścią programu SZTUKI ŻYWIENIA. Ruch stanowi niezbędny element poprawy zdrowia jak i utraty kilogramów. Pomimo że głównym tematem współpracy będzie żywienie, to pomożemy Ci również w tym aspekcie.

 

Jeśli chodzi o plan, to jesteśmy bardzo elastyczni. Dlaczego? Z badań i doświadczenia wynika, że zwłaszcza na początku najlepiej wybrać taką aktywność, która jest dla Ciebie możliwa do zrealizowania. Może odbywać się w sali ćwiczeń lub na świeżym powietrzu - jak wolisz. Jeśli masz już swój zestaw ćwiczeń, możesz nadal go wykorzystywać. Jeśli będziesz chciał go uzupełnić, skorygować lub jesteś początkujący i potrzebujesz wskazówek, pomocy czy planu - także je dostaniesz.

 

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy masz specyficzny cel i potrzebujesz specjalnego indywidualnego planu wraz z monitoringiem. To wymaga naszej pracy (co jest możliwe) i dodatkowej opłaty. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś skorzystać z tej opcji i nauczyć się SZTUKI TRENINGU, napisz do nas.

 

22. ZASTANAWIAM SIĘ NAD PRZYSTĄPIENIEM DO PROGRAMU Z PARTNEREM LUB PRZYJACIELEM. CZY MOŻEMY ZACZĄĆ RAZEM?

Oczywiście. Zachęcamy, aby pary, przyjaciele czy członkowie rodziny wspólnie przystępowali do programu SZTUKI ŻYWIENIA. Dla większości osób wsparcie kogoś bliskiego stanowi wyjątkową pomoc i sprawia, że jest o wiele łatwiej działać na co dzień. Tak więc jeśli zastanawiasz się, czy przystąpić z partnerem, małżonkiem, córką, mamą, synem, ojcem lub najlepszym przyjacielem, to zachęcamy, napisz o tym.

 

Jeśli myślisz, że sam przystąpisz do programu, a jednocześnie pomożesz zmienić nawyki bliskiej osobie, to wiedz, że naprawdę rzadko się to sprawdza. Pomimo że możecie działać w tym samym czasie, powinniście być traktowani indywidualnie i oboje mieć kontakt z trenerem.

 

23. JAK STWIERDZIĆ, ŻE DAM RADĘ?

Jeśli rozumiesz cel i zasady programu oraz fakt, że zmiana wymaga czasu i zaangażowania, to możesz być pewien, że podołasz.

 

24. JAK ROZPOCZĄĆ PROGRAM SZTUKI ŻYWIENIA?

 • Pierwszym krokiem jest wysłanie wiadomości e-mail i zadeklarowanie gotowości do współpracy. Jeżeli masz pytania dotyczące programu, napisz śmiało, odpowiemy na Twoje pytania.
 • Informujemy o zakwalifikowaniu do programu i przesyłamy dalsze instrukcje.
 • Po zaakceptowaniu umowy wraz z regulaminem i zaksięgowaniu wpłaty przesyłamy opis kolejnych kroków.
 • Prosimy o wypełnienie on-line kwestionariuszy i testów tak, byśmy mogli dostosować program do Twoich celów. Wszelkie dodatkowe informacje będziemy uzupełniać po rozpoczęciu współpracy.
 • Kiedy wypełnisz i prześlesz kwestionariusze, zaczniemy wprowadzać w system pracy i komunikacji.

 

UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ

15-MINUTOWĄ ROZMOWĘ


25. ILE KOSZTUJE PROGRAM SZTUKI ŻYWIENIA?

Cena jest uzależniona od rodzaju programu. Podstawą jest współpraca online, której koszty przedstawiają się następująco. Skontaktuj się z nami w celu dostosowania współpracy do Twoich potrzeb.

 

 

PROGRAM

BAZOWY

 

 

PROGRAM

PROJEKTOWANY

 

 

Analiza Twoich potrzeb, celów i możliwości. Kontakt i wsparcie w realizacji indywidualnego planu aż do osiągnięcia celu.

 

 

Program dedykowany osobom, które mają cele sportowe lub chcą zaadresować indywidualne kwestie zdrowotne

koszt miesięczny

koszt miesięczny


895 zł

 


1195 zł


  

26. CHCIAŁABYM SKORZYSTAĆ Z WASZEGO INDYWIDUALNEGO PROGRAMU. JEDNAK NA TEN CZAS NIE MOGĘ POZWOLIĆ SOBIE NA TAKĄ KWOTĘ. JAKA JEST INNA DOBRA FORMA WSPÓŁPRACY?

Rozumiemy Twoją sytuację i pragniemy Ci pomóc nawet jeśli nie jesteś w stanie skorzystać z najskuteczniejszej formy stałego kontaktu z trenerem i długoterminowego wprowadzania skutecznych zmian.

 

Inną efektywną opcją jest indywidualna zaawansowana konsultacja >>> KLIK <<<. Na początku  wygląda to podobnie jak w programach. Różnica polega na tym, że nie jesteś zobowiązana do stałego kontaktu, a zmiany wprowadzasz samodzielnie. Ponadto, dzięki stworzeniu Twojego profilu, możesz później zgłosić się do programu rozpoczynając stałą współpracę z trenerem SZTUKI ŻYWIENIA.

 

27. ZASTANAWIAM SIĘ, CZY OFEROWAĆ WASZ PROGRAM NA PREZENT?

Cieszymy się, że dbasz o bliską Ci osobę. Jesteśmy pewni, że ze wsparciem łatwiej dokonać zmian. Jednak z naszego doświadczania wynika, że dopóki dana osoba sama tego nie pragnie (a więc i zapisać się do programu), to dawanie jej takiego „prezentu” (bez pełnej akceptacji) może okazać się nieskuteczne. Mieliśmy już takie sytuacje i wiemy, że tego typu podarunki wymagają wcześniejszej „prezentacji”. Najlepiej opowiedzieć o SZTUCE ŻYWIENIA, o swoim pomyśle oferowania uczestnictwa w programie i spytać o opinię.


28. JAK WYGLĄDA KONTAKT Z TRENEREM?

Ze swoim trenerem będziesz mieć stały kontakt poprzez e-mail i szablon raportu. To on, nawiązując z Tobą relację, przeprowadzi Cię przez proces zmiany, zapewniając wsparcie, motywowanie i odpowiadanie na wszystkie pytania. W razie potrzeby możesz kontaktować się via sms / WhatsApp.

 

29. CZEGO DOKŁADNIE BĘDĘ SIĘ UCZYĆ? NA CZYM POLEGA „JEDNA ZMIANA W CZASIE” I CZY TO WYSTARCZY, ŻEBY OSIĄGNĄĆ CEL?

Program oparty jest na 10 nawykach SZTUKI ŻYWIENIA. Będzie trwać tyle, żebyś przyswoiła je po mistrzowsku (opanowanie nawyku = zmiana ciała). Ponieważ nauka poszczególnych nawyków oraz opanowanie różnych umiejętności wymaga czasu, to nad jednym nawykiem pracujemy przez minimum 2 tygodnie, zanim rozpoczniemy naukę kolejnego.

 

W niektórych przypadkach, po 2 tygodniach nawyk nie będzie już trudny, stanie się częścią Twojej codzienności. Innym razem będzie to wymagało więcej czasu - i to także nie jest problem, ponieważ kiedy wprowadzimy następny nawyk, nadal będziemy praktykować poprzednie i korygować je do końca trwania programu.

 

Wszystkie esencjonalne nawyki podzielone są na poszczególne kroki. Uczą strategii, zachowań i umiejętności potrzebnych do osiągnięcia celów sylwetkowych, zdrowotnych. Jeśli po opanowaniu fundamentów razem z trenerem uznacie, że możesz iść dalej, zajmiecie się indywidualizacją i specyficznymi potrzebami.

 

30. W JAKI SPOSÓB PROGRAM DOSTOSOWYWANY JEST OD MOICH INDYWIDUALNYCH POTRZEB?

W trakcie współpracy będziesz razem z trenerem określać określać swoje możliwości i potrzebny. Trener pomoże Ci opanowywać niezbędne umiejętności. Pamiętajmy, że każdy nawyk jest na tyle ważny, na ile przynosi realne zmiany. Dlatego będziemy „drążyć” coraz głębiej, aż dojdziemy do spełnienia Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Przedstawimy Ci analogię. Proces przypomina taki, który ma miejsce w dobrej szkole, gdzie uczniowie zaczynają od prostych zadań (nauki dodawania, odejmowania itp.), aby przejść do bardziej skomplikowanych. Każdy uczeń może opanować materiał szybciej lub wolniej. Każdy może dotrzeć tam, gdzie wystarczy mu wiedzy i umiejętności.

 

31. ILE CZASU MUSZĘ POŚWIĘCIĆ NA PROGRAM? ILE ZAJMIE MI NAUKA, SPISYWANIE DANYCH ITD.?

Na początku potrzebujesz więcej czasu, aby wypełnić kwestionariusze i zgromadzić niezbędne dane. Potem praca nad nawykami jest rozłożona w czasie tak, aby móc zarezerwować sobie odpowiedni moment i skoncentrować się na swoich zadaniach związanych z programem.

 

Każdy uczy się i działa we własnym tempie, dlatego trudno oszacować całkowitą ilość poświęconego czasu. Trudno też przeliczyć czas poświęcany na zmianę nawyków. Zazwyczaj co 2 tygodnie wręczamy tekst, którego przeczytanie zajmuje 5-15 minut. Wypełnienie danych w raporcie to 15-30 minut (czyli średnio 1 godzina raz na 1-2 tygodnie). Dodatkowo trochę czasu w ciągu dnia zajmują zadania i wdrożenie nawyków, ale jest to czas, który już teraz poświęcasz m.in. na zakupy i jedzenie. Wiedz także, że jeśli jest taka potrzeba, to pracujemy nad prostymi i skutecznymi strategiami organizacji i planowania, które pozwalają efektywniej wykorzystywać cenne 24 godziny.

 

Dla 90% osób czas poświęcony na program nie stanowi problemu. Zwłaszcza że w razie braku realizacji planu, zadania, nawyki jak i nasza trenerska pomoc będzie nadal na Ciebie czekać.

 

32. MAM ZDIAGNOZOWANE POWAŻNE DOLEGLIWOŚCI I / LUB MUSZĘ STOSOWAĆ RESTRYKCJE DIETETYCZNE - CZY PROGRAM SZTUKI ŻYWIENIA JEST DLA MNIE ODPOWIEDNI?

Tak, w takim przypadku program SŻ jest dla Ciebie odpowiedni, jeśli uzyskasz zgodę lekarza. Nie zajmujemy się dietami leczniczymi, jednak na pokładzie mamy lekarza i dietetyka, którzy rozumieją i zajmują się również takimi kwestiami. System SZTUKI ŻYWIENIA jest możliwy do zastosowania przy każdej medycznej diecie. Jeśli masz zdiagnozowane np. nadciśnienie, stan przedcukrzycowy, syndrom metaboliczny, problemy z tarczycą itd. - to program SŻ również jest dla Ciebie odpowiedni.

 

33. CZY BĘDĘ MUSIAŁA ZREZYGNOWAĆ Z POSZCZEGÓLNYCH POKARMÓW, NP. GLUTENU, NABIAŁU ITD.?

Nigdy z góry nie zalecamy żadnych restrykcji. Ograniczenie dla samego ograniczenia nie ma sensu, a powoduje wiele negatywnych skutków. Prowadzi do tego, że wszystkiemu co mamy zjeść przypisujemy miano „dobrego” lub „złego”. W programie SŻ będziesz mieć wolność wyboru tego, co jesz. Jeśli zajdzie potrzeba, to w trakcie współpracy zadbamy, aby zidentyfikować produkty, które potencjalnie mogą Ci utrudniać pracę nad sylwetką i poprawą zdrowia (możesz mieć alergie lub nietolerancje).


34. CZY W RAMACH PROGRAMU ZAPROJEKTUJECIE DLA MNIE PLAN ŻYWIENIOWY, DIETĘ?

Współpracując z nami nie będziesz na diecie ani nie dostaniesz od razu gotowego planu żywieniowego. Dlaczego? Takie rozwiązanie nie przynosi trwałych rezultatów, w przeciwieństwie do nawyków, które pozostają na długo. Wiemy, że na początku takie rozwiązanie może wydawać się dziwne, ale pozwól nam siebie przekonać.

 

Gotowe plany żywieniowe to rzecz statyczna, a życie ma swoją dynamikę. Nie jest możliwe, by raz rozpisany sztywny plan żywieniowy spełniał swoje zadanie w każdej życiowej sytuacji, przez kolejne lata. Wraz ze zmianą ciała, celów czy otoczenia Twój program trzeba ewaluować.

 

Pomagamy zbudować możliwe do utrzymania nawyki, które będą Ci służyć przez długie lata. Wspólnie z trenerem decydujesz, jakie rozwiązania są dla Ciebie najlepsze.

 

UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ

15-MINUTOWĄ ROZMOWĘ

 

·       wybrane historie osób, które odniosły sukces >>> KLIK <<<
·       program SŻ - pytania i odpowiedzi >>> KLIK <<<
·       powrót do oferty >>> KLIK <<<