Marcin Bończa-TomaszewskiZałożyciel SZTUKI ŻYWIENIA, psychodietetyk, coach zdrowia i stylu życia, menedżer produktu ds. badań i rozwoju. 

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu psychodietetyki na SWPS, gdzie uzyskał wyróżnienie za najlepszą pracę dyplomową. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Uczestnik wielu szkoleń, m.in. z zakresu Functional Movement Systems. 


Od początku studiów z ogromną pasją zajmuje się różnymi aspektami związanymi z funkcjonowaniem człowieka: żywieniem, treningiem, psychologią, suplementacją, rehabilitacją. Jako pierwszy Polak uzyskał międzynarodowy certyfikat Precision Nutrition (Sport&Exercise Nutrition Certification for Fitness Professionals) dołączając tym samym do światowej elity trenerów. Jest także instruktorem sportu w specjalności kulturystyka. Wykładowca na kursie instruktora sportu we wspinaczce sportowej, gdzie prowadzi zajęcia na temat skutecznego żywienia sportowego.

Miałem to szczęście ze moimi mistrzami byli jedni
z najlepszych specjalistów z rożnych dziedzin.
To oni utwierdzili mnie w przekonaniu,
że człowiek jest istotą złożoną,
a każdą sferę należy traktować na równi.

Na polu zawodowym posiada doświadczenie zarówno z osobami pragnącymi poprawić zdrowie i sylwetkę, jak i młodymi fanami sportu. W swojej pracy kieruje się zasadą, by wszystkim, od amatorów po zawodowych sportowców, przekazać najnowszą i najskuteczniejszą wiedzę opartą na aktualnych badaniach naukowych oraz pomóc w przełamaniu najsłabszych punktów poprzez wskazanie strategii adekwatnych do indywidualnych celów i potrzeb. Wydobycie potencjału i kreatywności człowieka traktuje jako wyzwanie.

Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Nawet, gdy prowadzisz dynamiczny styl życia,
a zmęczenie i stres nie są ci obce, możesz nauczyć się
dokonywać najlepszych wyborów w danym czasie, w każdej sytuacji.

Ambicją Marcina jest inspirowanie ludzi do stawiania sobie wysokich celów i przekraczania własnych ograniczeń. Tworząc strategie skutecznego stylu życia zawsze uwzględnia sfery ciała jak i umysłu, ponieważ tylko takie metody pozwalają osiągnąć upragniony cel.

Oprócz pracy trenera i psychodietetyka, pragnie popularyzować skuteczne metody. Uważa, że wszyscy powinni mieć dostęp do najnowszej, uporządkowanej wiedzy dotyczącej funkcjonowania człowieka. Wiedzy możliwej do zastosowania w codziennym życiu i będącej kluczem do lepszego zdrowia i sprawności. Jej odkrywanie, opisywanie i zastosowanie to sedno jego pracy. Dlatego od wielu lat realizuje się jako redaktor w magazynie „GÓRY”. Jest także współautorem poradnika dla osób aktywnych „100 porad Gór”.

Miłośnik sportu, członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Nawet doskwierające w dzieciństwie astma i alergia, czy późniejsze kontuzje nie zniechęciły go do aktywności fizycznej. Z pasją uprawia różne dyscypliny: od skate- i snowboardingu po kulturystykę i biegi, skończywszy na ukochanej wspinaczce sportowej (drogi do 6.5), która od dłuższego czasu jest priorytetowa.

W kuchni odważny eksperymentator, który przekłada wiedzę na praktyczne rozwiązania w postaci przepisów kulinarnych i strategii żywieniowych.

Mąż i tata.
Zapraszamy do lektury wywiadu
z Marcinem Bończa-Tomaszewskim
na portalu "Zmiany w Życiu" (>>> KLIK <<<)