załoga SZTUKI ŻYWIENIA


Marcin Bończa-Tomaszewski
założyciel SZTUKI ŻYWIENIA, trener żywienia i sportu
twórca SYSTEMU SKUTECZNEGO STYLU ŻYCIA
Absolwent podyplomowych studiów z zakresu psychodietetyki na SWPS, gdzie uzyskał wyróżnienie za najlepszą pracę dyplomową. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Uczestnik szkoleń z zakresu Functional Movement Systems, Analizy Pierwiastkowej Włosów oraz metody BLW.

Od początku studiów z ogromną pasją zajmuje się różnymi aspektami związanymi z funkcjonowaniem człowieka: żywieniem, treningiem, psychologią, suplementacją, rehabilitacją. Jako pierwszy Polak uzyskał międzynarodowy certyfikat Precision Nutrition (Sport&Exercise Nutrition Certification for Fitness Professionals) dołączając tym samym do światowej elity trenerów. Jest także instruktorem sportu w specjalności kulturystyka. Wykładowca na kursie instruktora sportu we wspinaczce sportowej, gdzie prowadzi zajęcia na temat skutecznego żywienia sportowego. 

Miałem to szczęście ze moimi mistrzami byli jedni
z najlepszych specjalistów z rożnych dziedzin.
To oni utwierdzili mnie w przekonaniu,
że człowiek jest istotą złożoną,
a każdą sferę należy traktować na równi.

Na polu zawodowym posiada doświadczenie zarówno z osobami pragnącymi poprawić zdrowie i sylwetkę, jak i młodymi fanami sportu. W swojej pracy kieruje się zasadą, by wszystkim, od amatorów po zawodowych sportowców, przekazać najnowszą i najskuteczniejszą wiedzę opartą na aktualnych badaniach naukowych oraz pomóc w przełamaniu najsłabszych punktów poprzez wskazanie strategii adekwatnych do indywidualnych celów i potrzeb. Wydobycie potencjału i kreatywności człowieka traktuje jako wyzwanie.

Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Nawet, gdy prowadzisz dynamiczny styl życia,
a zmęczenie i stres nie są ci obce, możesz nauczyć się
dokonywać najlepszych wyborów w danym czasie, w każdej sytuacji.

Ambicją Marcina jest inspirowanie ludzi do stawiania sobie wysokich celów i przekraczania własnych ograniczeń. Tworząc strategie skutecznego stylu życia zawsze uwzględnia sfery ciała jak i umysłu, ponieważ tylko takie metody pozwalają osiągnąć upragniony cel.

Oprócz pracy trenera i psychodietetyka, pragnie popularyzować skuteczne metody. Uważa, że wszyscy powinni mieć dostęp do najnowszej, uporządkowanej wiedzy dotyczącej funkcjonowania człowieka. Wiedzy możliwej do zastosowania w codziennym życiu i będącej kluczem do lepszego zdrowia i sprawności. Jej odkrywanie, opisywanie i zastosowanie to sedno jego pracy. Dlatego od wielu lat realizuje się jako redaktor w magazynie „GÓRY”. Jest także współautorem poradnika dla osób aktywnych „100 porad Gór”.

Miłośnik sportu, członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Nawet doskwierające w dzieciństwie astma i alergia, czy późniejsze kontuzje nie zniechęciły go do aktywności fizycznej. Z pasją uprawia różne dyscypliny: od skate- i snowboardingu po kulturystykę i biegi, skończywszy na ukochanej wspinaczce sportowej (drogi do 6.5), która od dłuższego czasu jest priorytetowa.

W kuchni odważny eksperymentator, który przekłada wiedzę na praktyczne rozwiązania w postaci przepisów kulinarnych i strategii żywieniowych.

Mąż i tata.

Zapraszamy do lektury wywiadu
z Marcinem Bończa-Tomaszewskim
na portalu "Zmiany w Życiu" (>>> KLIK <<<)

Michalina Bończa-Tomaszewska
założycielka SZTUKI ŻYWIENIA
redaktorka, autorka przepisów kulinarnych i fotografii
twórczyni SYSTEMU SKUTECZNEGO STYLU ŻYCIA


Absolwentka warszawskiej ASP, z dyplomem na Wydziale Architektury Wnętrz. Umiłowanie prostoty, funkcjonalności i atrakcyjnej formy wciela w życie dbając o wizerunek firmy oraz przejrzystość publikowanych artykułów.

W myśl idei ‘od projektu do realizacji’ opracowuje też przepisy kulinarne, stylizuje i fotografuje. Nadaje artystycznego i kobiecego ducha takim aspektom jak żywienie, zdrowy styl życia, czy aktywność fizyczna.

Każdego dnia poszukuje wyzwań w kuchni i wokół niej. Jest zdania, że każdy może znaleźć strategie odpowiednie dla siebie, zdrowo gotować i czerpać z tego przyjemność. Tych, którzy od kuchni do tej pory trzymali się z daleka pragnie zachęcić, by puścić wodze fantazji, odkrywać nowe smaki, a przepisy stały się ‘zaczynem’ fascynacji zdrowym stylem życia.

Uczestniczka szkolenia na temat metody BLW (baby-led weaning). Prywatnie żona i mama, która z pasją łączy kilka życiowych i zawodowych „etatów”.
Marta Piekut
dietetyk medyczny, psychodietetyk, trener SZTUKI ŻYWIENIAMarta ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Dietetyka. Jest również absolwentką podyplomowych studiów z zakresu Psychodietetyki w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie.

Swoje doświadczenie zawodowe zbierała zarówno w państwowych jak i prywatnych placówkach ochrony zdrowia m.in. w Centralnym Szpitalu Klinicznym na ul. Banacha, w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym na ul. Marszałkowskiej, w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej na ul. Karowej oraz w poradniach dietetycznych, gdzie udzielała porad dietetycznych pacjentom przewlekle chorym na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, zaburzenia endokrynologiczne oraz dla pacjentom otyłym, a także tym z zaburzeniami odżywiania. Ma doświadczenie w poradnictwie kobiet ciężarnych i karmiących oraz ich dzieci.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Ciągle dokształca się poprzez czytanie specjalistycznej literatury oraz udział w konferencjach naukowych. Lubi odkrywać nowe połączenia smakowe i dzielić się tą wiedzą z innymi osobami.


Klaudia Buczek
dietetyk, trener SZTUKI ŻYWIENIA


Absolwentka kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w specjalizacji dietetyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Żywienie Kliniczne i Opieka Metaboliczna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Aktualna reprezentantka Polski we wspinaczce sportowej. Mistrzyni Świata Juniorów (2010), wicemistrzyni Świata (2014),  wielokrotna medalistka Pucharu Świata oraz trzykrotna mistrzyni Polski.

Doświadczenie w pracy dietetyka zbiera współpracując z osobami odchudzającymi się, sportowcami, z pacjentami z chorobami dietozależnymi, a także uczestnicząc w wielu szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

Pasjonatka wspinaczki sportowej, dobrego jedzenia i  zdrowego stylu życia.Adam Lebiediew
lekarz, trener SZTUKI ŻYWIENIAAbsolwent I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Entuzjasta świadomego i zdrowego stylu życia. Miłośnik wspinaczki sportowej. Muzyk.

„Zarówno podczas zajęć klinicznych na uniwersytecie jak i teraz w pracy często spotykam się z dolegliwościami, których źródłem jest szkodliwy styl życia. Otyłość, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze to choroby, które są codziennością we wszystkich oddziałach szpitalnych, także tych dziecięcych. Zauważyłem również, że współczesne metody leczenia są często nieskuteczne. Wspaniale radzimy sobie z objawami tych chorób, bez zagłębiania się w ich przyczyny. Jestem przekonany, że modyfikacja stylu życia w połączeniu z nowoczesną diagnostyką medyczną oraz farmakoterapią mogą dać prawdziwie trwałe efekty lecznicze. Realizacji tej idei chciałbym poświęcić się jako lekarz.”


Maria Bazak
trener SZTUKI ŻYWIENIA


Absolwentka Boston University na wydziale grafiki. Wcześniej studiowała język francuski na Washington and Lee University oraz w Paryżu m.in. na Sorbonie. Mimo, że świat języków oraz sztuki jest jej drogi, jej prawdziwa pasja to zdrowe żywienie i aktywny tryb życia.

Przy okazji studiów w USA ukończyła kurs z wydziału dietetyki na Boston University, a później kurs dietetyki w Akademii Dietetyki w Warszawie. Obecnie uczestniczy w kursie na trenera żywienia SZTUKI ŻYWIENIA.

Od lat wdraża zdrowe odżywianie w codzienne życie swoje i swojej rodziny. Zaraża swoją pasją znajomych i przyjaciół. Uwielbia wypróbowywać nowe przepisy, szczególnie te na zdrowe słodycze, wypieki i inne łakocie. Kocha pracę z ludźmi. Pomaganie im w zmianie trybu życia na lepszy daje jej wielką satysfakcję.

Jest żoną i mamą czwórki dzieci. Bardzo lubi spacerować, spinning i bieganie.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...