sportambrozja 2.0
Jeśli zdecydujesz się na suplementację okołotreningową (dowiedz się czy warto >>> KLIK <<<), to sprawdź, jakie składniki będą prawdopodobnie najlepsze w Twoim przypadku. Możesz kupić gotowe produkty albo postawić na prostotę. Niech przepisy na SPORTABROZJĘ w dwóch wersjach posłużą jako inspiracja.


SKŁADNIKI
·         500-800 ml wody, najlepiej wysokozmineralizowanej, wygazowanej
·         20-25 g hydrolizatu lub 10 g EAA (naturalne lub z dodatkiem smakowym np. ananasowym)
·         20 g niepasteryzowanego miodu (zazwyczaj 1 łyżka)
·         sok wyciśnięty z 1 cytryny albo 2 limonek
·         opcjonalnie stewia / erytrytol do smaku
·         ½ - 1 łyżeczki soli dobrej jakości

PRZYGOTOWANIE
Wszystkie składniki wlewamy i wsypujemy do shakera, blendera lub szklanki i mieszamy. Rozpuszczenie miodu może zająć trochę czasu. Jeśli do treningu jest jeszcze kilka godzin, to można zabrać oddzielnie: wodę, a w bidonie miód, cytrynę, białko/aminokwasy i wymieszać przed spożyciem.

Możesz wypróbować dobrej jakości soki z owoców takich jak: granat, żurawina, aronia.
Oprócz cukrów znajdziesz w nich bogactwo antyoksydantów.


WSKAZÓWKI I OPCJE:
·        Co jest lepsze: sportambrozja w wersji 1.0 czy 2.0? Oba przepisy są podobne, jednak w wersji 2.0 stawiamy na hydrolizat i mniejszą ilość miodu. Dlaczego? Hydrolizaty są hipoalergicznie, czyli nie „alergizują”, co stanowi częsty problem u osób nietolerujących lub mających „nadwrażliwość” na nabiał (przez miesiące i lata bardzo często jadły nabiał i używały odżywki białkowej serwatkowej). Dodatkowo hydrolizat jest jeszcze szybciej przyswajalny, w najmniejszym stopniu obciąża układ pokarmowy, co czyni może mieć dodatkowe korzyści w porze okołotreningowej. Wadą jest jednak mocna gorycz. Dlatego, by móc czerpać korzyści, potrzebujemy zmieszać go z innymi składnikami o słodkim, kwaśnym i słonym smaku.
·        Mniejsza ilość miodu jest dla tych, którzy nie potrzebują tak dużej ilość węglowodanów. Można zacząć od ich mniejszej porcji, stopniowo dodając lub odejmując, w zależności od rezultatów. Jeśli głównym celem jest utrata tkanki  tłuszczowej, to można pominąć miód.
·        Jeśli szukasz węglowodanów, które wchłaniają się wolno, a ich spożycie pozwala utrzymać stały poziom cukru we krwi nawet do 3 godzin, wybierz skrobię woskową (waxy maize). Ma ona mączną konsystencję, ale w połączeniu z innymi składnikami sprawdza się dobrze.
·        Inne bardziej „wyrafinowane” w nazwie, godne uwagi składniki to: izomaltuloza, cykliczna dekstryna, Vitargo. One także spełniają swoją rolę.
·        Jeśli odstręczają Cię te „chemiczne” nazwy, to idź krok dalej i wypróbuj dobrej jakości sok z owoców takich jak granat, żurawina, aronia. Oprócz cukrów znajdziesz w nich bogactwo antyoksydantów.
·        Jeśli trenujesz długo (>60 min) i dużo się pocisz, np. z powodu wyższych temperatur, będziesz potrzebować więcej minerałów. Możesz stosować wodę wysokozmineralizowaną, dodać ½ - 1 łyżeczki sody / soli albo używać gotowych produktów z elektrolitami.


WIĘCEJ INFORMACJI W PRZEWODNIKU PO SUPLEMENTACJI OKOŁOTRENINGOWEJ

Dlaczego warto pić napój okołotreningowy? >>> KLIK <<<
Jakie składniki powinien zawierać napój okołotreningowy? >>> KLIK <<<
Napój okołotreningowy z praktycznego punktu widzenia >>> KLIK <<<

Sportambrozja 1.0 >>> KLIK <<<


Komentarze