fizjoterapia. gdzie szukać pomocy w Warszawie?

fot. archiwum Holimedica


Jeśli jesteś ze SZTUKĄ ŻYWIENIA od jakiegoś czasu, to wiesz, że odpowiednie nawyki żywieniowe i treningowe nie tylko pozwalają zmienić sylwetkę, ale również poprawiają sprawność i przyspieszają rekonwalescencję. Dlaczego jest to możliwe?


Odpowiednia żywność i suplementy przyśpieszają regenerację, zmniejszają stany zapalne i wspomagają odbudowę komórek stawów, ścięgien i więzadeł (polecamy cykl artykułów na temat strategii żywieniowych i suplementacyjnych wspomagających leczenie). Oprócz optymalnego odżywiania i suplementacji, nieodzownym elementem rekonwalescencji są dobrze dobrane ćwiczenia, w tym trening oparty na fundamentalnych wzorcach ruchowych (FMS), a periodyzacja treningu oraz odpowiednie nawyki regeneracyjne zawsze pozostaną kluczowym komponentem progresu i profilaktyki.

Kluczem jest więc całościowe podejście i wybranie najważniejszych elementów. Żeby działać jak najlepiej i nie pozostawiać żadnej karty zakrytej, potrzeba wiedzy i doświadczenia z różnych dziedzin. Dlatego SZTUKA ŻYWIENIA współpracuje ze specjalistami, w tym z rehabilitantami.

Dziś przedstawiamy Centrum Rehabilitacji HOLIMEDICA. To dynamicznie rozwijający się zespół terapeutów zajmujących się leczeniem i profilaktyką dolegliwości bólowych, fizjoterapią w ortopedii oraz neurologii. Ich główną misją jest pomoc pacjentom w uwolnieniu się od bólu, dolegliwości oraz w maksymalnym wykorzystaniu potencjału, które posiada każdy człowiek.

Jeśli borykasz się z kontuzją, odczuwasz ograniczenia funkcjonalne albo masz problem z asymetrią, to problemy te będą zmniejszać efekty Twojego treningu. W rozwiązaniu tych trudności mogą pomóc fizjoterapeuci Beata i Łukasz Kaczmarek. Więcej informacji na stronie Centrum Rehabilitacji HOLIMEDICA.

Polecamy lekturę artykułów na SŻ na temat strategii żywieniowych i suplementacyjnych wspomagających leczenie:
kontuzje. ostateczny rozrachunek (link)
kontuzje. ostateczny rozrachunek cz. II (link)
kontuzje. ostateczny rozrachunek cz. III (link)


Komentarze