owsiany potreningowy wrapzdjęcia: Michalina Bończa-Tomaszewska

fot. Michalina Bończa-Tomaszewska


Szybkie jedzenie. Fast food. Ludzie od dawna poszukują rozwiązań, które przyspieszą również konsumpcję. Najlepiej, gdyby jeszcze nie wymagało to użycia sztućców ani talerza ;-) W dążeniu do ‘fast’ pomocne okazało się pieczywo: kromki chleba, bagietki, bułki, bajgle, placki, tortille i wrapy, które pozwalają szybko coś „chwycić i zjeść”.

Spokojnie, nie będziemy dziś wygłaszać tyrad o życiu w stylu ‘slow’ czy pszenicznym brzuchu. Po prostu przejdziemy do praktyki. Niestety trudno kupić dobrej jakości tortillę. Dlatego radzimy wziąć sprawy w swoje ręce i z raptem kilku składników upichcić białkowo-węglowodanowy placek, a potem wypełnić go po brzegi dowolnymi sezonowymi warzywami i innymi super składnikami.

Więcej przepisów pod tym linkiem. 
fot. Michalina Bończa-Tomaszewskaowsiany potreningowy wrap
składniki na 3 szt. (o śred. ~23 cm)

  • 1 całe jajko (~50 g)
  • 3 białka jaj (110 g)
  • 50 g płatków lub otrębów owsianych
  • 100 ml wody
  • 2 łyżki świeżo mielonego siemienia lnianego
  • szczypta soli


przygotowanie
Wszystkie składniki miksujemy do momentu aż płatki będą rozdrobnione. Na rozgrzaną patelnię (najlepiej sprawdza się tzw. naleśnikowa), ewentualnie natłuszczoną odrobiną oleju, wlewamy 1/3 masy i rozprowadzamy równo na całej powierzchni (Jeśli używamy większej patelni, masę rozlewamy na 2 części).. Kiedy boki placka zaczynają się lekko unosić, sprawdzamy, czy można go swobodnie przewrócić na drugą stronę. Przekładamy i smażymy jeszcze kilka minut. Czynności powtarzamy przy pozostałych dwóch plackach. Przed wlaniem każdej kolejnej partii, raz jeszcze dokładnie mieszamy masę łyżką.

wskazówki i opcje
Dobrym urozmaiceniem będzie szczypta curry (np. z tego przepisu) / kurkumy / kminku / oregano albo innych ulubionych przypraw. Łyżeczka gęstego przecieru pomidorowego albo masa zmiksowana z garścią szpinaku - ilość kombinacji smakowych jest nieograniczona. Świetnie smakuje z „mistrzowskim układem”, na który przepis podajemy tutaj.

TIP: JAK JEŚĆ, KIEDY TRENUJEMY?
Po solidnym treningu… nie ma to jak podwójny kebab, dwie duże kanapki lub podwójny zestaw. Duża część regularnie i ciężko trenujących osób, bardzo powoli uczy się przygotowywania własnych posiłków. Z tego też powodu są stałymi bywalcami (i specami) najlepszych ‘kebabowni’, ‘burgerowni’ czy ‘kanapkowni’ w mieście. Można kierować się regułą „Najlepszy wybór w danym czasie”, znaleźć nienajgorsze opcje, ale naprawdę niewiele jest knajp, które oferują dobre (potreningowe) menu. Chyba czas wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować, czym podreperujemy utrudzone treningiem mięśnie, stawy, ścięgna, układ nerwowy jak w wytrącone z równowagi hormony…? Do dzieła.fot. Michalina Bończa-Tomaszewska
średnia wartość odżywcza 1 szt.
135 kcal, 10 g B, 10 g W, 5,5 g TWięcej przepisów pod tym linkiem.


Komentarze