100 % regeneracji

tekst: Marcin Bończa-Tomaszewski, Michalina Bończa-Tomaszewska


„Jesteście?” Tak, jesteśmy! cały czas działamy i szykujemy dla Was dużo NOWOŚCI. Co więcej, kolejne osoby uczestniczą w kursie na trenera SZTUKI ŻYWIENIA. Cieszymy się, że cały czas do nas zaglądacie. Ponad______ MILION ______wyświetleń mówi samo za siebie! Do Waszej dyspozycji wciąż jest blisko 300 materiałów na stronie, a będzie jeszcze lepiej. W międzyczasie wciąż coś się dzieje i pewnym DOŚWIADCZENIEM chcieliśmy się z Wami podzielić.


Pod koniec 2016 roku dość długo nie działała nasza strona www.sztukazywienia.com. Mimo że jesteśmy firmą, która w dużej mierze opiera się na działalności ONLINE, to na początku nie wydawało nam się to dużym problemem. Po prostu założyliśmy, że w okresie świateczno-noworocznym nie będzie zainteresowania treściami na stronie, a nie miało to wpływu na naszą pracę z podopiecznymi.  Optymistycznie założyliśmy, że awarię uda się usunąć w ciągu kilku dni (myliliśmy się).

„Dlaczego nie działa strona SZTUKI ŻYWIENIA?”
„Czy moglibyście przesłać mi opis tej strategii?”
„Jak mam znaleźć przepis X?”
„Chciałem zapisać się do programu, ale strona nie działa”

Okazało się, że wciąż ktoś czegoś szuka… Że właśnie teraz, tyle osób miało chęć się czegoś dowiedzieć. Tak… ze strony internetowej SZTUKI ŻYWIENIA, która nie działała od kilku tygodni… (a więc dostarczaliśmy te informacje wysyłając pliki; staraliśmy się nikogo nie zostawić bez odpowiedzi)

W świecie szybkich informacji, bycia zawsze na czasie i online, dopuszczenie do takiej sytuacji jest niczym SAMOBÓJSTWO.
·         Nie jesteś w sieci - nie istniejesz.
·         Stracisz atencję zainteresowanych.
·         Przestaną o tobie mówić.
·         Przestaną do ciebie przychodzić, pójdą gdzie indziej.
·         Nie będziesz mieć z kim pracować.

Co ciekawe, SZTUKA ŻYWIENIA nadal działa. Szykujemy dla Was dużo dobrego (ciiiiii), a podopieczni zmieniają swoje nawyki, poprawiając zdrowie i sprawność. Przekonaliśmy się, że…

…NIE ZAWSZE TRZEBA BYĆ ONLINE…

Doświadczenie postanowiliśmy przekuć w SKUTECZNĄ STRATEGIĘ (a jakże!). Oto ona.


DZIEŃ OFF-LINE
1. WYBIERASZ OKREŚLONY DZIEŃ W TYGODNIU
Dla niektórych optymalna okazuje się sobota lub niedziela, ale zastanów się, co będzie najlepsze dla Ciebie.

2. CAŁY TEN DZIEŃ SPĘDZASZ OFF-LINE.
Od momentu pobudki do zaśnięcia nie korzystasz z tzw. elektroniki: komputera, telewizora, komórki, tableta itd. Ani razu nie zaglądasz do internetu. O swoich zamiarach możesz uprzedzić osoby, które mogłyby się o Ciebie martwić, ewentualnie umów się np. na kontakt telefoniczny o wyznaczonej godzinie.

3. ROBISZ TO, NA CO MASZ OCHOTĘ.
Dobrze sprawdza się spędzanie czasu na dworze i podejmowanie czynności, które nie mają konkretnego celu, reguł ani elementu rywalizacji, np. spacery, wycieczki, pływanie łódką, wyjście z dzieckiem na plac zabaw, spotkanie z przyjacielem.

4. NASTĘPNEGO DNIA POWRACASZ DO CODZIENNOŚCI.
Pamiętaj, aby zaobserwować i zanotować:
·         Jak się czujesz w dniu online?
·         Jaka była jakość snu?
·         Jaki poziom energii, koncentracji przez następne 1-2 dni?

Co ciekawe, powyższa strategia ma naukowo udowodnione pozytywne oddziaływanie na metabolizm poprzez regulację hormonów (DHEA, kortyzolu, melatoniny), cyklu dobowego i układu nerwowego.


Kto chętny zdobyć 100% do regeneracji?  Napiszcie w komentarzu: NA KIEDY WYZNACZACIE TAKI DZIEŃ? Jak go spędzicie? Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń.

P.S. Jeszcze więcej na temat sztuki kontroli stresu w tym artykule >>> LINK <<<JEDZ ŚWIADOMIE, TRENUJ SYSTEMATYCZNIE I CIESZ SIĘ Z REZULTATÓW!


„Potrzebujesz pomocy trenera przy wprowadzaniu skutecznych zmian?
Zapisz się do programów na 2017 rok
>>> KLIK <<<
Niezależnie, jaką drogę wybierzesz, zastosowanie wskazówek
SZTUKI ŻYWIENIA I TRENINGU pomoże Ci rozwiązać problem.


Chcesz być na bieżąco? Dołącz do społeczności SZTUKI ŻYWIENIA.


Komentarze