czy nadwrażliwość pokarmowa hamuje Twój progres?
fot. Michalina Bończa-Tomaszewska
Ludzki indywidualizm to jedno z najbardziej fascynujących zagadnień. Poznając to, co nas wyróżnia można określić to, co nas łączy - w SZTUCE ŻYWIENIA  bierzemy sprawy w swoje ręce i badamy tę kwestię bardzo dokładnie. Przez ostatnie lata pomogliśmy wielu osobom zoptymalizować ich zdrowie, poprawić sylwetkę i zdobyć sportowe cele (część historii poznasz tutaj). Aby tak różnym ludziom pomóc osiągnąć sukces, musimy uwzględnić się wiele aspektów.
   


 • JADŁOSPIS - Jakie produkty jesz stale? Skąd pochodzą białka, tłuszcze, węglowodany? Czy w Twojej diecie nie brakuje mikro- i makroelementów?
 • SEN I REGENERACJA - czy śpisz wystarczająco długo i efektywnie?
 • WIEK
 • TYP BUDOWY CIAŁA ORAZ % TKANKI TŁUSZCZOWEJ
 • LEKI ORAZ SUPLEMENTY - jakie przyjmowałeś w przeszłości i jakie przyjmujesz obecnie?
 • STYL ŻYCIA - Jaki prowadzisz styl życia? W jakim przebywasz środowisku? Czy masz wsparcie otoczenia, znajomych, rodziny?
 • TRENING - jakiego rodzaju aktywność podejmujesz, w jakiej ilości oraz intensywności?
 • HORMONY - Czy wszystko funkcjonuje optymalnie? Czy kiedykolwiek miały miejsce problemy albo nadal się z nimi borykasz?
 • CHOROBY, WIRUSY
 • KONTUZJE
 • EMOCJE, SPEŁNIENIE, STRES - jakie emocje towarzyszą Ci na co dzień? Czy zachowana jest równowaga pomiędzy poszczególnymi sferami życia?
 • PRAGNIENIA, CELE, OCZEKIWANIA


I wiele innych elementów, które pozwalają określić indywidualny biotyp. Ważna jest też indywidualna odpowiedź układu immunologicznego na spożyte pokarmy, czyli to, czy spożywane produkt działają na nasz organizm pozytywnie, negatywnie czy neutralnie.

Do tej pory alergia i nietolerancja pokarmowa kojarzona była z osobami bardzo chorymi albo z zatroskanymi rodzicami, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi swoich dzieci. Prawda jest taka, że indywidualna reakcja na pożywienie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również na kompozycję ciała i sprawność sportową.

Jeśli traktujesz swoje ciało jak Ferrari, nie wystarczy nalać dobrej jakości „benzyny”. Każdy kęs jedzenia to impuls, na który organizm odpowiada w odmienny sposób. Może Cię to dziwić, ale jest naprawdę wiele osób niezdających sobie sprawy, że ich ciało reaguje negatywnie na pewne produkty, nawet te powszechnie uznawane za zdrowe. Jeśli cierpisz na nietolerancję lub nadwrażliwość pokarmową (a w tym momencie możesz nawet o tym nie wiedzieć), to eliminacja  niewłaściwych produktów i zastosowanie nowych strategii może okazać się tym, co pozwoli wykorzystać Twój genetyczny potencjał, w pełni rozwinąć możliwości Twojego biotypu, żyć zdrowiej, pełniej i trenować intensywniej.

Jesteśmy całkowicie niezależną firmą, co w dzisiejszym świecie nie jest tak powszechne. W związku z tym na bieżąco musimy poznawać i weryfikować wszelkie medyczne, dietetyczne i technologiczne nowinki. Naszym zadaniem jest oddzielenie najnowszych skutecznych rozwiązań od tych zbędnych, zabierających tylko czas i pieniądze. W tym momencie mamy pewność, że odkrywanie indywidualnych, w tym nieswoistych czyli niedających natychmiastowych objawów reakcji organizmu na pożywienie jest skuteczną strategią, którą potwierdza nauka i wieloletnia praktyka.W sobotę 22 listopada będę miał zaszczyt wygłosić wykład „ESENCJA SZTUKI ŻYWIENIA SPORTOWEGO” w trakcie warsztatów prowadzonych wraz z dr Patrycją Szachtą i Moniką Frank, czołowymi ekspertkami  w temacie alergii i nadwrażliwości pokarmowej. Serdecznie zapraszam.

Do zobaczenia 22 listopada!


Warsztaty "ALERGIA POKARMOWA I PROBIOTYKI W SPORCIE"
22 listopada, w godz. 11:00 - 16:00

ZAPISY: monika.frank@instytut-mikroekologii.pl


Komentarze