jeden krok, mniej kilogramów. wywiad
fot. Michalina Bończa-Tomaszewska

O coachingu, odchudzaniu, dietach, paraliżu informacyjnym, ZMIANIE i nie tylko - Anna Węgrzyn, redaktor naczelna portalu „Zmiany w Życiu” rozmawia z Marcinem Bończa-Tomaszewskim.


ANNA WĘGRZYN: Prowadzisz SZTUKĘ ŻYWIENIA. Skąd pomysł właśnie na taką nazwę? Czy jedzenie według Ciebie to sztuka?

MARCIN BOŃCZA-TOMASZEWSKI: Pomysł na nazwę zrodził się kiedy odkryłem, że sama teoria, którą czerpiemy z badań naukowych, nie wystarcza, żeby pomagać ludziom w poprawie zdrowia, sylwetki i sprawności. Nieważne jak zawile brzmiałaby teoria – skuteczna jest dopiero w praktyce. Życie natomiast ma swoją dynamikę, nie jest prostą sumą liczb i nie podlega tym samym prawom co laboratorium naukowe. Sztuką jest zastosowanie prawdziwych informacji w codziennym życiu.

Do tej pory specjaliści zajmowali się głównie tworzeniem i powtarzaniem teorii. Stąd tyle różnych diet i sprzecznych koncepcji żywieniowych. Nazwałbym to martwą wiedzą, ponieważ niewielu osobom udało się dzięki temu dokonać trwałych, konkretnych zmian. Na szczęście takie zmiany można osiągnąć dzięki systemowemu działaniu, czyli wkomponowaniu skutecznych nawyków w twój styl życia i indywidualną fizjologię.

ANNA WĘGRZYN: Zastanawiałam się w ogóle nad umiejętnością doboru ilości posiłków, tego co jemy, co kupujemy. Stwierdzam, że zbyt mało uwagi poświęcamy odżywianiu i jego wpływowi na nasze samopoczucie. Czy zwrócenie na to uwagi, nie traktowanie żywienia tylko jako „zapychania żołądka” jest dobrym krokiem?

MARCIN BOŃCZA-TOMASZEWSKI: Tak, to dobry krok, ale nie jest ani prosty, ani wystarczający. Zgłaszają się do mnie osoby, które do tej pory w ogóle nie zwracały uwagi na to, co jedzą, jak i takie, które stanęłyby ze mną w finale programu „Jeden z dziesięciu” na temat odżywiania (o ile taki by istniał). Pomimo wcześniejszych wysiłków nie miały upragnionego zdrowia, ciała i sprawności.

Aby przeczytać cały wywiad, zapraszamy tutaj, na portal „Zmiany w Życiu”.Jaka jest Wasza historia zmiany? A może zastanawiacie się, jak zrobić pierwszy krok ku swoim celom?
„Potrzebujesz pomocy trenera przy wprowadzaniu skutecznych zmian?
Zapisz się na listę VIP do programów na 2017 rok
>>> KLIK <<<
Niezależnie, jaką drogę wybierzesz, zastosowanie wskazówek
SZTUKI ŻYWIENIA I TRENINGU pomoże Ci rozwiązać problem.Chcesz być na bieżąco? Dołącz do społeczności SZTUKI ŻYWIENIA.
Komentarze