pierniki SZTUKI ŻYWIENIA

fot. Michalina Bończa-Tomaszewska


Dla tych, którzy chcą, żeby również przekąski, ciastka i batony służyły zdrowiu, ‘karmiły’ ich tkankę mięśniową a nie tłuszczową, stworzyliśmy przepisy bijące o głowę każdy komercyjny smakołyk. Wyobraź sobie ciasto, batoniki, trufle, pierniki, które
- świetnie smakują,
- zaspokajają zachcianki,
- nie przeszkadzają w traceniu tkanki tłuszczowej,
- służą zdrowiu,
- wspomagają regenerację.

Wypieki – bez mąki, bez masła, bez cukru. Wystarczy wziąć na warsztat tradycyjną recepturę, uzupełnić o najnowszą wiedzę i szybkie metody kulinarne. Użyć mąki z nasion, orzechów, otrębów (ewentualnie mąki nieprzetworzonej). Dodać białko w proszku i inne składniki, które łatwo wkomponować w jadłospis aktywnej, dbającej o zdrowie i sylwetkę osoby.

Nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę. Jako materiał do ćwiczeń wybierzmy pierniki. Pierniki każdy zna i lubi, a prostota ich przyrządzania przyciąga najoporniejsze osoby. Klasyczne pierniki zawierają mąkę pszenną, cukier/miód, masło/olej słonecznikowy/margarynę i inne dodatki.

Na początek piernikowy tuning, z mąki pełnoziarnistej, oleju kokosowego i ksylitolu. Dzięki temu prostemu zabiegowi dostarczysz więcej błonnika, białka, minerałów, super tłuszczów z oleju kokosowego. Naturalne przyprawy wykazują silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, wspomagają metabolizm cukru.

Smakowitych eksperymentów!
 

Komentarze