żywienie w drodze do mety. konferencja
Poprzez odpowiednie żywienie, suplementację, strategie regeneracyjne możemy zwiększyć efekty treningu, przyspieszyć regenerację, odpowiednio leczyć i przeciwdziałać kontuzjom. Dlatego na www.sztukazywienia.com już od kilku lat dzielimy się wiedzą (praktyczną i teoretyczną) na temat optymalizacji sprawności, zdrowia i kompozycji ciała osób aktywnych.

Z myślą o społeczności SZTUKI ŻYWIENIA w zakładce 'wiedza' zebraliśmy i podzieliliśmy na działy informacje z zakresu odżywiania, zdrowia, treningu, suplementacji, motywacji, które będziemy na bieżąco uzupełniać. Ponadto na naszym kanale na YouTube opublikowaliśmy video z wykładem „ESENCJA SZTUKI ŻYWIENIA & TRENINGU”.

Dla ciekawych świata naukowych informacji przekazujemy info: w październiku 2014 r. w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca roli żywienia w sporcie rekreacyjnym.


KIEDY: 25.10.2014
GDZIE: Warszawa, siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego
ORGANIZATORZY: Czasopismo Food Forum oraz Instytut Mikroekologii.

Czego można się spodziewać?

Wybitni specjaliści i praktycy opowiedzą także o znaczeniu probiotyków w aktywności fizycznej, wpływie niektórych chorób na uprawianie sportu, znaczeniu nadwrażliwości pokarmowej czy otyłości na różne rodzaje aktywności – mówi Marek Szymański, redaktor naczelny Food Forum.

Swoją obecność na konferencji zapowiedzieli także znani sportowcy, a także aktorzy uprawiający czynnie sport, m.in. aktorka i triathlonistka Joanna Jabłczyńska oraz Grzegorz Sudoł, trzykrotny olimpijczyk, lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym. Konferencja skierowana jest do dietetyków, fizjoterapeutów, lekarzy medycyny sportowej, sportowców, a także wszystkich zainteresowanych tematyką aktywności fizycznej.

Szczegóły tutaj.

Komentarze