motywacyjny sekret?


tekst: Marcin Bończa-Tomaszewski


Zastanawiasz się czasem, co takiego wyróżnia osoby, którym zazdrościmy osiąganych sukcesów: pieniędzy / pracy / znajomych / lepszej sylwetki / zdrowia / sprawności sportowej? Pierwszym ‘odruchowym’ uzasadnieniem ich sukcesów będą prawdopodobnie wrodzone zdolności, bogaci rodzice albo wyjątkowe szczęście (tzw. „w czepku urodzeni”).

Rzadko kiedy dostrzegamy codzienne wysiłki osób, które dzień w dzień pielęgnują swoje skuteczne zachowania i nawyki, wypracowują efekty swoich działań, wykazują się wyjątkową konsekwencją, żeby dotrzeć do celu. Takich osób jest naprawdę dużo! Czego możemy się od nich nauczyć, co zastosować choćby od zaraz?


PROSTE ĆWICZENIE
Znamy tak zwanych ludzi sukcesu, którzy codziennie (rano, np. podczas mycia zębów albo wieczorem przed pójściem spać) odpowiadają sobie na pytanie "Za co jestem wdzięczny?".

To proste i skuteczne ćwiczenie pozwala szybko zmienić negatywne myślenie i działanie na skuteczny optymizm. Wykonywane regularnie buduje poczucie własnej wartości oraz pozwala pomimo różnych trudności utrzymywać pozytywny nastrój i chęć do działania.

OD MYŚLI DO CZYNU
Nie przekonują Cię te ‘psychologiczne triki’? W takim razie wiedz, że to właśnie one mają ogromny wpływ na fizjologię! Poprzez zmiany w układzie hormonalnym przyspieszają  regenerację, zmniejszają stany zapalane, regulują ciśnienie krwi i poprawiają jakość snu.

TWOJE CODZIENNE MYŚLI
MAJĄ BEZPOŚREDNI WPŁYW NA NAWYKI

Optymalizacja poziomu hormonów jest pomocna w zmianie kompozycji ciała, poprawie zdrowia i osiąganiu sportowych  celów, a codzienna prosta praca nad pozytywnym myśleniem stanowi ekstremalnie skuteczne narzędzie osiągnięcia tych celów.

To jak? Zaczynamy razem jeszcze dziś?

Komentarze