trufle mocy 2.0przepis: Michalina i Marcin Bończa-TomaszewscyTrufle z turbo doładowaniem to jest coś! Zbyt dobre, żeby nie spróbować. Tym bardziej, że przy tej recepturze nie obowiązują twarde reguły.  A więc po przepisie bazowym czas na wersję 2.0.


trufle mocy 2.0
składniki

 • ½ kubka płatków owsianych
 • ½ kubka otrębów owsianych
 • ½ kubka świeżo zmielonego siemienia lnianego
 • 2-4 miarki naturalnej odżywki białkowej
 • ¾ wiórków kokosowych
 • 1-2 łyżeczki cynamonu

 • ¾ kubka naturalnego masła orzechowego (bez cukru!)
 • odrobina wody lub mleka kokosowego

 • migdały lub orzechy laskowe do środka trufli (opcjonalnie)
 • dodatki do obtoczenia (opcjonalnie) np. wiórki kokosowe / mak / płatki migdałowe / kakao / słonecznik


 
fot. Michalina Bończa-Tomaszewska


przygotowanie
W dużej misce mieszamy suche składniki. Dodajemy masło orzechowe i odrobinę płynu (resztę dodajemy później jeśli jest potrzeba). Teraz pora trochę się pobrudzić: mieszamy masę i formujemy trufle wielkości orzecha włoskiego. Łatwiej lepić trufle co jakiś czas zwilżając ręce letnią wodą. Do każdej trufli można włożyć 1 orzech (migdał albo laskowy) oraz obtoczyć w wybranych składnikach.

Przechowujemy w lodówce albo zamrażarce. Kiedy przyjdzie odpowiednia pora, sięgamy po Trufle Mocy, JEMY ŚWIADOMIE, TRENUJEMY SYSTEMATYCZNIE I CIESZYMY SIĘ Z REZULTATÓW. Przy następnej okazji wymyślamy własną kombinację smakową i dzielimy się przepisem ;-)
  
 
fot. Michalina Bończa-Tomaszewska

A wracając do badań dr Lemona (o których pisaliśmy tutaj)

Przepisy, które podaliśmy są bardzo podobne do ciastek, które wcinali badani. A były to badania nad przyrostem siły i masy mięśniowej a spożyciem białka. Ci, którzy spożywali dodatkowe „ciasteczka”, osiągnęli znacząco lepsze rezultaty. U niektórych notowano np. przyrost siły, choćby w wyciskaniu 9 kg więcej na ławce leżąc. Na skutek dodatkowego białka i kcal, można było zaobserwować przyrost 2,2 kg masy. Tak więc niech Twoje trufle posłużą do ekstra regeneracji i siły do dodatkowych sesji treningowych. Bo kiedy piszemy o TRENOWANIU, to mamy na myśli naprawdę CIĘŻKI TRENING. Lekka przebieżka i pogaduszki na siłowni nie wchodzą w grę. 


Znasz inne przepisy SZTUKI ŻYWIENIA? Pomysły na zdrowe batoniki i nie tylko znajdziesz tutaj.


Komentarze

 1. Czym zastąpić odżywkę bialkową?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy za pytanie. Można próbować bez odżywki białkowej i wtedy manipulować ilością mokrych i suchych składników. Proponujemy spróbować dodać mielone migdały lub orzechy (np. laskowe lub włoskie). Oczywiście smak oraz skład (ilość białka) będą nieco inne. Pozdrawiamy. Załoga SZTUKI ŻYWIENIA

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz