22.08.2012

skuteczne strategie. sklepowy trikPlanowanie to podstawa sukcesu. Bez niego realizacja marzeń jest trudniejsza. Dotyczy to również zdrowia i sylwetki – w kwestii odżywiania planowanie jest niezbędne. Jednak wszyscy wiemy, że sytuacja czasami wymyka się spod kontroli. W pośpiechu dokonujemy kiepskich wyborów żywieniowych. A jeśli zdarzają się często, potrafią zniweczyć cały dotychczasowy wysiłek. Jak temu zaradzić?


Przede wszystkim planować… Ale ok, załóżmy, że nie masz ze sobą nic do jedzenia, nie znasz żadnej zdrowej jadłodajni w okolicy. Jesteś w pracy, na uczelni, na mieście. Zanim dotrzesz do domu, opuścisz dwa posiłki. Zaciśnięcie zębów, wytrzymanie na samej wodzie, by po powrocie rzucić się na lodówkę to dość nędzny pomysł. Nie załamuj się, odwiedź sklep i zaopatrz na przykład w:

PORCJĘ BIAŁKA - wielkości 1-2 dłoni
PORCJĘ WARZYW, OWOCÓW - wielkości zaciśniętej pięści (co najmniej)
PORCJĘ ZDROWYCH TŁUSZCZÓW - mała garść
WODĘ  - minimum 500ml


Oto przykład:
sklepowy trik. nr 1
  • serek wiejski / kefir / jogurt naturalny*
  • orzechy (np. migdały)
  • 1-2 pomidory (albo marchewki „baby”)
  • 1 duże jabłko
  • 1,5 l butelka wody niegazowanej

Do serka wrzucasz garść orzechów, zagryzasz pomidorem. Na deser jesz jabłko. Kontynuujesz dzień pijąc wodę i/ lub herbatę zastanawiając się nad tym, co przygotujesz i zabierzesz ze sobą jutro z domu.


* wybieraj nabiał z jak najmniejszą ilością dodatków np. skład kefiru powinien wyglądać następująco: mleko, żywe kultury bakteryjne 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...